Fiorentina kërkon të transferojë mesfushorin e talentuar turk

Prishtinë | 12 Pri 2019 | 08:12 | Nga Ekonomia Online

Pasi zgjidhën çështjen e trajnerit, duke i besuar pankinën Vincenzo Montellës, drejtuesit e Fiorentinës e kanë nisur punën për të përforcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm.

Në vëmendjen e tyre ka përfunduar mesfushori 20 vjeçar i Fenerbahces, Eljif Elmas, i cili po bën paraqitje mjaft të mira në këtë sezon, shkruan Top Channel.

Klubi vjollcë ka pasur përfaqësues të tij për të ndjekur nga afër sfidën mes Fenerbahces dhe Galatasarayt, ku kanë kërkuar informacione edhe për kartonin e mesfushorit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme