Fiorentina konfirmon infektimin e Jose Callejonit me COVID-19

Prishtinë | 06 Nën 2020 | 15:19 | Nga Ekonomia Online

Fiorentina ka njoftuar se spanjolli Jose Callejon është futur në karantinë pasi ka rezultuar pozitiv me coronavirusin e njohur si COVID-19.

Një rast tjetër është zbuluar në Serie A, këtë herë është anësori sulmuesi i klubit Viola, Callejon, i cili u transferua në Artemio Franchi si lojtar i lirë pasi skadoi kontrata e tij në Napoli gjatë verës.

Lojtari është asimptomatik dhe tashmë i izoluar sipas protokollit dhe këtë klubi e konfirmoi me anë të një deklarate.

Të ngjashme