Fofana zbulon se ëndrra e tij është të luajë për Real Madridin

Prishtinë | 13 Sht 2021 | 10:02 | Nga Ekonomia Online

Mbrojtësi qendror i Leicester City, Wesley Fofana ka zbuluar se është ëndrra e tij është të luajë për Real Madridin një ditë.

Fofana është vendosur si një nga mbrojtësit e rinj më premtues në futbollin evropian që nga ardhja e tij në Premier League dhe ai ka deklaruar interesimin e tij në një ditë duke ndjekur gjurmët e mikut të tij Eduardo Camavinga duke u transferuar në kryeqytetin spanjoll.

“Thashethemet për Real Madridin?” tha ai në një intervistë në YouTube.

“Wshtw një nder, Real Madrid është klubi i ëndrrave të mia”.

“Wshtw klubi më i madh në botë dhe ëndrra ime është të luaj atje ”.

Fofana aktualisht është i dëmtuar deri në fillim të vitit 2022, pasi pësoi një thyerje të këmbës në një miqësore para sezonit me Villarreal, shkruan marca, transmeton Klankosova.tv.

Ai ka shkëlqyer për ekipin e Brendan Rodgers që kur nënshkroi për klubin në verën e vitit 2020 në një marrëveshje prej 35 milionë eurove nga Saint-Etienne.

Në vetëm 20 vjeç, ai do të jetë një nga mbrojtësit kryesorë në futbollin evropian gjatë viteve të ardhshme dhe, sipas Transfermarkt, vlera e tij aktuale është 40 milion euro.

Real Madrid tashmë e ka identifikuar francezin si një objektiv për të ardhmen.

Fakti që ai ka deklaruar hapur dashurinë e tij për klubin do të ndihmojë në negociatat e ardhshme.

Të ngjashme