Fonseca takohet me drejtuesit e Romës, pritet shkarkimi i tij

Prishtinë | 03 Maj 2021 | 16:20 | Nga Ekonomia Online

Paulo Fonseca u takua me drejtuesit e Romës këtë mëngjes dhe disa raporte në Itali sugjerojnë se portugezi mund të shkarkohet përpara fundit të sezonit.

Roma qëndron e shtata në tabelën e Serie A dhe grumbulloi vetëm katër pikë në pesë ndeshjet e fundit në Serie A.

Ata gjithashtu pësuan një humbje të turpshme 6-2 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Evropës kundër Manchester United javën e kaluar.

Agjenti i trajnerit Marco Abreu thuhet se mori pjesë në takim së bashku me pronarin e Romës, Dan Friedkin dhe drejtorin menaxhues Tiago Pinto.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme