Formacionet e mundshme Juve-Spal: Buffon në njërën anë, Berisha në anën tjetër

Prishtinë | 27 Jan 2021 | 15:33 | Nga Ekonomia Online

Juventusi është nikoqir i Spalit në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë që zhvillohet në Allianz Stadium.

Trajneri Andrea Pirlo pritet ta angazhojë në portë veteranin Gianluigi Buffon, derisa në pozita tjera do të luajnë edhe disa lojtarë të rinj.

Dejan Kulusevski dhe Alvaro Morata d ta udhëheqësin sulmin, ndërkohë që Cristiano Ronaldo do të pushojë.

Te skuadra mysafire në portë pritet të startojë portieri shqiptar, Etrit Berisha.

Formacionet e mundshme:

Juventus: Buffon; Di Pardo, Demiral, De Ligt, Frabotta; Bernardeschi, Fagioli, Rabiot, Ramsey; Kulusevski, Morata
SPAL: Berisha; Okoli, Vicari, Ranieri; Dickmann, Mora, Murgia, Sala; Brignola; Floccari, Seck.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme