Formacionet zyrtare: Belgjika kërkon të konfirmohet si lider i grupit ndaj Finlandës

Prishtinë | 21 Qer 2021 | 19:45 | Nga Ekonomia Online

Finlanda dhe Belgjika zhvillojnë ndeshjen e fundit grupore në kuadër të ‘Euro 2020’ në Saint Petersburg Stadium.

Belgëve u mjafton barazimi për t’u kualifikuar në të tetën e finales nga Grupi B, derisa finlandezët duhet të fitojnë dhe të presin gabimin e Rusisë.

Trajnerët Markku Kanerva dhe Roberto Martinez i kanë gati ekipet që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Finlandës: Hradecky, Arajuuri, O’Shaughenssy, Toivio, Kamara, Lod, Pukki, Sparv, Uronen, Pohjanpalo, Raitala.

Formacioni startues i Belgjikës: Courtois, Vermaelen, Denayer, Boyata, Chadli, Witsel, De Bruyne, Trossard, Eden Hazard, Doku Lukaku

Të ngjashme