Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Reali luajnë për një vend në finale

Prishtinë | 05 Maj 2021 | 20:07 | Nga Ekonomia Online

Stamford Bridge është arena e ndeshjes kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ndërmjet Chelseat dhe Real Madridit.

Sfida e parë e zhvilluar në stadiumin ‘Alfredo di Stefano’ u mbyll me rezultat të barabartë (1-1), ashtu që finalisti do të vendoset në Londër.

Blutë vazhdojnë në finale me barazim pa gola dhe me çfarëdo fitore, kurse Los Blancos do të kualifikohen tutje me barazim me më shumë se dy gola ose me çfarëdo fitore. Rezultati 1-1 e dërgon ndeshjen në vazhdime.

Nuk do të mungojë edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Thomas Tuchel dhe Zinedine Zidane, të cilët i kanë përgatitur skuadrat që do ta fillojnë takimin.

Formacioni startues i Chelseat:

Formacioni startues i Real Madridit:

Të ngjashme