Formacionet zyrtare: Hungari – Francë

Prishtinë | 19 Qer 2021 | 13:53 | Nga Ekonomia Online

Hungaria dhe Franca takohen në Grupin F në xhiron e fundit të rrethit të dytë në kuadër të Euro 2020.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 15:00 në stadiumin ‘Puskas Arena’ në Budapest.

Hungaria është ende pa pikë dhe do të tentojë t’i befasojë Gjelat për t’i marrë tre pikët e para.

Në anën tjetër, Franca me një fitore do e siguronte kalimin në fazën e eliminimit direkt, e që janë favoritë në letër.

Formacionet shartuese:

Hungari: Gulacsi, Szalai, Fiola, Orban, Nagy, Ad. Szalai, Kleinheisler, Sallai, Botka.

Francë: Lloris, Pavard, Kimpebe, Varane, Pogba, Griezmann, Mbappe, Kante, Rabiot, Digne, Benzema.

Të ngjashme