Formacionet zyrtare: Kosova me disa ndryshime në skemën ndaj Guinesë, debutojnë disa lojtarë

Prishtinë | 08 Qer 2021 | 14:55 | Nga Ekonomia Online

Kosova dhe Guinea do të përballen në vazhdën e miqësoreve që po zhvillohen para Kampionatit Evropian.

Përfaqësuesja jonë është nikoqir në letër edhe takimi luhet nga ora 16:00 në stadiumin “Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi” në Turqi.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare, me Bernard Challandes që teston disa lojtarë që kanë pasur më pak minutazh, por edhe ata që ende nuk kanë debutuar.

Dardanët në këtë takim futen, pas dy fitoreve në takimet miqësore si, ndaj San Marinos me fitoren 4-1, ndërsa me Maltën 2-1.

Formacioni startues i Kosovës: Bekaj, Domgjoni, Jashanica, Thaqi, Bajselmani, Rrudhani, Broja, Loshaj, Topalli, Hoxha, Daku.

Formacioni startues i Guinesë: pas pak…

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme