Formacionet zyrtare, Kroaci – Republika Çeke

Prishtinë | 18 Qer 2021 | 17:21 | Nga Ekonomia Online

Kroacia do të përballet me Republikën Çeke në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Euro 2020.

Kroatët kishin humbur ndeshjen e parë nga Anglia, ndërsa çekët kishin fituar.

Zlatko Dalic iu ka besuar Andrea Kramarici dhe Ante Rebic e Ivan Perisic për sulmin.

Në mesfushë luajnë Luka Modric dhe Mateo Kovacic.

Në anën tjetër çeket do të mbështeten në Patrick Schick që shkëlqeu në ndeshjen e parë.

Kroaci: Livakovic; Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol; Modric, Kovacic; Rebic, Brekalo, Perisic; Kramaric.

Republika Çeke: Vaclík; Coufal, Celutska, Kalas, Boril; Soucek, Masopust; Darida, Jankto, Holes; Schick.

Të ngjashme