Formacionet zyrtare: Liverpoolin e pret takimi i vështirë në udhëtim te Leeds United

Prishtinë | 12 Sht 2021 | 16:34 | Nga Ekonomia Online

Liverpooli është mysafir i Leeds United për takimin që luhet në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 17:30, do të luhet në stadiumin “Elland Road”, me The Reds që shihen si favoritë në letër.

Leeds United ka aktualisht ka dy pikë, [pas dy barazive dhe një humbje, e që do të tentojnë t’i marrin tre pikë e para.

Në anën tjetër, Liverpooli ka shijuar dy fitore dhe ka një barazim, e në rast të fitores, do t’i bashkangjitej Manchester Unitedit dhe Chelseat me dhjetë pikë.

Image

Të ngjashme