Formacionet zyrtare: WBA – Arsenal

Prishtinë | 18 Mar 2017 | 12:46 | Nga

West Bromwich Albion dhe Arsenal do të përballen sot nga ora 13:30 në kuadër të xhiros së 28 të Premierligës. Trajnerët e të dy ekipeve kanë publikuar formacionet për këtë përballje

Arsenali në këtë takim do të jetë pa yllin e skuadrës, Mesut Ozil, i cili do të mungoj shkaku i lëndimit të gjurit.

Kurse, titullar për ekipin londinezë do të jenë edhe dy yjet shqiptarë: Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Formacionet

WBA: Foster; Dawson, McAuley, Evans, Nyom; Livermore, Fletcher (c); Brunt, Chadli, McClean; Rondon

Arsenal: Cech, Mustafi, Koscielny, Bellerin, Monreal, Ramys, Xhaka, Chamberlain. Alexis Sanchez, Welbeck

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme