Formacioni i dekadës në Serie A

Prishtinë | 01 Jan 2020 | 15:18 | Nga Ekonomia Online

Mediumi italian ‘Sportitalia’ ka zgjedhur formacionin e dekadës në Serie A.

Befasi është emri i Cristiano Ronaldos, ku nga ky medium ka fituar një vend në formacion.

Si portier, Buffon gjendet i padiskutueshëm.

Në mbrojtje, serbi Kolarov, më pas Koulibaly, Bonucci dhe Maicon.

Mesfusha përbëhet me këta mesfushor: Hamsik, Pirlo, Pogba.

E ofanziva, i përket Di Natales, Higuainit dhe Ronaldos.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme