“Forza Chris”, Interi i shkruan letër të hapur Eriksenit

Prishtinë | 19 Qer 2021 | 16:24 | Nga Ekonomia Online

Inter i ka shkruar një letër të hapur për Christian Eriksen, duke i bërë të ditur se e mbështetsin në këto momente të vështira

Lojtari 29-vjeçar pësoi një arrest kardiak gjatë ndeshjes së Danimarkës kundër Finlandës javën e kaluar. Atij iu dha CPR urgjente në fushë dhe më pas u dërgua në spital, derisa gjendja e tij u stabilizua.

Eriksenit iu vendos një defibrilator zemre dhe u lirua dje (e premte) nga spitali.

Inter lëshoi ​​një letër të hapur për mesfushorin e tyre i cili mund të mos kthehet për të luajtur në Serie A.

“Nuk ishin ditë normale, ato që numëronim nga e shtuna, nga ato momente që na dukeshin kaq të gjata dhe pa kuptim, kur gjithçka që donim ishte që ajo të ishte një ëndërr e keqe. Për fat të mirë, ne zgjohemi edhe nga makthet më të këqija”, thuhet në letër.

“Në heshtjen me respekt të këtyre ditëve, ne kemi mbledhur të gjitha mendimet tona, lutjet tona, madje edhe psherëtimat tona: Ato të lehtësimit, për fotot dhe azhurnimet që vijnë nga një vend që nuk e dinim deri para disa ditësh, Rigshospitale në Kopenhagë”.

“Të martën në mëngjes erdhi momenti më i mirë: Një foto, një buzëqeshje, një bravo. Dhe një mesazh çlirimtar: ‘Përshëndetje të gjithëve, faleminderit shumë për mesazhet tuaja nga e gjithë bota. Do të thotë shumë për mua dhe familjen time. Jam mirë’”.

“Atje ishe, Christian Eriksen. Një tjetër hap përpara u hodh të premten: Operacioni, dalja nga spitali dhe vizita te shokët e tij të skuadrës: ‘Ishte e pabesueshme të shihje sasinë e mesazheve që më keni shkruar. Operacioni shkoi mirë dhe, duke marrë parasysh rrethanat, jam mirë. Ishte e mrekullueshme të shihja përsëri shokët e mi të skuadrës pas ndeshjes së shkëlqyeshme që ata luajtën natën e kaluar, dhe unë padyshim që do të bëj tifo për ta të hënën kundër Rusisë’”.

“Ne nuk kemi ndaluar t’i kushtojmë mendimet tona te Christian, madje as për një moment, duke respektuar në heshtje një moment kaq delikat dhe personal”.

“Në të njëjtën kohë, megjithatë, shprehjet e dashurisë ishin të shumta, ato ishin të bukura dhe të natyrshme”.

“Ndërsa ndeshja midis Danimarkës dhe Finlandës filloi në Kopenhagë të shtunën, Romelu Lukaku dhe Achraf Hakimi të dy dolën në fushë me Belgjikën dhe Marokun, duke i dedikuar golat e tyre Eriksenit. ‘Chris, unë të dua’, Romelu bërtiti para kamerave në një mesazh që ka bërë jehonë kudo. Mesazhet erdhën nga të gjitha anët e botës, nga Koreja e Jugut dhe golat e Son Heung-min, ish-bashkëlojtarit të Christian në Tottenham”.

“Dridhjet e frikës u kthyen në lehtësim gjatë këtyre ditëve të fundit. Dhe në emocione: fanella e madhe me numër 10 e treguar para Danimarkës kundër Belgjikës, në të njëjtin stadium si të shtunën. Loja u ndal pas dhjetë minutash kur tifozët duartrokitën, si dhe lojtarët në fushë, duke përfshirë Romelu Lukaku. Pankartat, fanellat e treguara nga tifozët dhe ekipet kombëtare që të gjithë i kushtuan një mendim numrit tonë, 24″.

“Të gjitha këto janë momente që përbëjnë përqafimin më të fortë dhe më të përzemërt për Christian Eriksen.

“Forza Chris, Inter dhe të gjithë interistët janë me ju!”, thuhet në letrën e hapur të klubit italian.

Të ngjashme