Francis Ngannou lidhet me dy super-meçe në boks, Anthony Joshua përfolët si kundërshtar i mundshëm

Prishtinë | 08 Pri 2021 | 10:54 | Nga Ekonomia Online

Promoteri i boksit, Eddie Hearn, ka ngacmuar një luftë monstruoze midis luftëtarit të UFC Francis Ngannou dhe boksierit Anthony Joshua.

Hearn madje sugjeroi një marrëveshje me dy luftime, njërën në UFC dhe tjetrën në boks midis Ngannou dhe Dillian Whyte.

Ngannou, i cili u bë kampion i peshave të rënda në UFC muajin e kaluar, la të kuptohet se do të kalonte në boks për t’u përballur me Joshuan ose Tyson Furyn.

Image

Hearn ka kapur komentet e tij dhe duket se ishte në bord ndërsa fliste për Ngannou me Joshua ose Whyte.

“AJ dëshiron të jetë më i miri, por ai gjithashtu dëshiron të bëjë gjëra të ndryshme sapo të përmbushë qëllimet e tij”, ka thënë fillimisht Hearn.

“Pra, një luftë me Francis Ngannou nuk është e pamundur. Ashtu si Katie Taylor vs Cyborg ose Nunes, potencialisht”, shtoi ai.

Sidoqoftë, duket se Hearn po kërkon Ngannou kundër Whyte në një seri me dy luftime që do të shihte një luftë në oktogon dhe një tjetër në ring boksi.

“Unë e dua Francis Ngannou. Ne pothuajse kishim një marrëveshje me Dillian Whyte dhe atë, por UFC e mbylli atë pasi e regjistruam”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme