Futbollisti kosovar drejt Chelseait, ofertë 5 milionë paund

Prishtinë | 19 Jan 2019 | 14:06 | Nga Ekonomia Online

Chelsea duket se e ka gati ofertën prej 5 milionë paund për të marrë shqiptarin Arbër Zeneli. “Daily Mail” raporton se ylli shqiptar do të monitorohet këtë fundjavë nga klubi anglez, në ndeshjen e tij kundër Ajaxit.

23-vjeçari shqiptar ka zgjuar interesin e gjigantëve të Chelsea dhe pëlqehet nga trajneri Sarri. Zeneli aktualisht është pjesë e Herenvenit në Holandë, teksa po kalon një moment mjaft të mirë.

Në verë përfundon dhe kontrata e yllit shqiptar, i cili më pas është i lirë për të lëvizur në drejtim të klubit të madh.

Thuhet se drejtuesit e Chelsea janë impresionuar me performancën e tij këtë sezon dhe janë të gatshëm të paguajnë 5 milionë paund për shërbimet e 23-vjeçarit. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme