FVK njofton se këtë fundjavë fillon stinori i ri ne Superligën A

Prishtinë | 08 Shk 2022 | 18:58 | Nga Ekonomia Online

Federata e Volejbollit e Kosovës ka njoftuar se këtë fundjavë, më 12 dhe 13 shkurt, fillon stinori i ri në Superligën A të volejbollit të Kosovës, meshkuj dhe femra.

“Klubet tashmë kanë bërë përgatitjet e duhura dhe janë të gatshme të fillojnë garën në elitën e volejbollit kosovar, derisa Federata e Volejbollit të Kosovës ka marrë të gjitha hapat e nevojshëm për mbarëvajtjen e stinorit konkludues të sezonit.

Të gjitha ekipet e përfshira kanë kryer lëvizjet dhe përforcimet gjatë afatit kalimtar të janarit, i cili ishte i hapur për 15 ditë për kompletimin e transferimeve ndërkombëtare, poashtu edhe vendore për lojtarët/et të cilët nuk ishin të angazhuar/a me ndonjë skuadër”.

FVK njofton se këtë afat kalimtar pati numër rekord të transferimeve ndërkombëtare, sidomos në konkurrencën e femrave.

FVK u uron suksese të gjitha ekipeve garuese.

Më poshtë, mund të shikoni dhe shkarkoni kalendarin e stinorit pranveror së bashku me datat e ndeshjeve në konkurrencën e meshkujve dhe femrave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme