Gazetari zbulon detajet e vdekjes tragjike të futbollistit shqiptar: Në stadium ndodhej edhe nëna e tij

Prishtinë | 03 Shk 2022 | 08:26 | Nga Ekonomia Online

Gazetari shqiptar në Athinë, Shpëtim Zinxhiria, ka zbuluar detaje të reja nga vdekja e futbollistit shqiptar, Aleksandër Llambi.

Përmes një postimi në facebook gazetari zbulon se futbollisti ra pandjenja në fushën e blertë në minutën e katërt të takimit dhe u deshëm rreth 15 minuta që të mbërrinte autoambulanca.

Gjithashtu ai shton se në stadium ka qenë dhe e ëma e futbollitstit, e cila përjetoi momente mjaft të rënda duke parë atë që i ndodhi të birit të saj.

 “Në stadium ndodhej edhe nëna e tij…Një tragjedi në familje shqiptare.

Sot është ndarë nga jeta  futbollisti shqiptar 21-vjeçar Aleksandër Lambi. Ish-futbollisti Apolon i Smirnit, por që luante huazim tek ekipi i kategorisë së 3-të greke IliupolI.

Futbollisti ka humbur ndjenjat në minutën e 4-t të takimit.”

“Loja ka filluar në mungesë të ambulancës dhe mjekëve. Ambulanca ka ardhur me 15 minuta vonesë në stadium, në një kohë kur për 20 minuta të ndjerit po i jepej ndihmë. Ne stadium ka qenë duke ndjekur ndeshjen edhe nëna e të ndjerit. U prehsh në paqe, qoftë i lehtë dheu për ty Aleksandër Lambi”, shkruan gazetari.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme