Gent dhe Roma në kërkim të kualifikimit, formacionet zyrtare

Prishtinë | 27 Shk 2020 | 18:01 | Nga Ekonomia Online

Gent do të jetë nikoqir i Romës në kuadër të ndeshjes kthyese në Ligën e Evropës.

Takimi i parë i zhvilluar në Olimpico ka përfunduar me fitoren minimale të Romës 1-0.

Tani klub belg synon përmbysjen edhe pse nuk do të jetë e lehtë me Romën që shihet favorite për të kaluar tutje.

Trajnerët e dy skuadrave tanimë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Vendasit do të luajnë me sistemin 4-3-1-2 ndërsa Roma paraqitet me 4-2-3-1.

Formacionet zyrtare:

View image on Twitter

Gent: Kaminski, Montes, Plastun, Ngadjui, Mohammadi, Ofoe, Owusu, Kums, Bezus, Depoitre, David.

View image on Twitter

Roma: Lopez, Spinnazola, Smalling, Mancini, Kolarov, Cristante, Veretout, Perez, Mkhitaryan, Kluivert, Dzeko. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme