Gerard Pique mund të dënohet me 12 ndeshje moslojë

Prishtinë | 08 Pri 2019 | 15:28 | Nga Ekonomia Online

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka folur për përjashtimin e Diego Costas, me karton të kuq.

Pique ka zbuluar fjalët me të cilat është munduar ta qetësojë Costan, pas përjashtimit, transmeton KTV.

“E gjitha ajo që i thashë Costas ishte të qetësohet dhe të ndalojë të flasë me gjyqtarin. E pyeta a dëshiron një suspendim prej katër ndeshjesh”, deklaroi Pique.

Raportimet e fundit në mediat spanjolle bëjnë me dije se sulmuesi i madrilenëve mund të dënohen deri në 12 ndeshje.

Të ngjashme