Gjatë ceremonisë së hapjes së Kampionatit Botëror pritet të recitohet edhe Kuran (VIDEO)

Prishtinë | 20 Nën 2022 | 10:51 | Nga Ekonomia Online

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”.

Për një muaj rresht adhuruesit e futbollit do të përjetojnë emocione të papërshkrueshme.

Ndeshja e parë do të luhet nga ora 17:00, nës mes të organizatorit dhe Ekuadorit.

Në ceremoninë e hapjes do të jetë edhe një pjesë e veçantë.

Rreth 100 fëmijë do të recitojnë një pjesë nga Kurani, raportojnë mediat ndërkombëtare.

Po ashtu në këtë kampionat, nuk lejohet shitja e alkoolit për tifozët.

Të ngjashme