Gjermania mund me lehtësi Irlandën e Veriut

Prishtinë | 11 Tet 2016 | 22:24 | Nga

Gjermania, ashtu edhe siç është pritur, ka mposhtur kombëtaren e Irlandës së Veriut me rezultat 2-0.

Gjermanët zhvilluan një lojë të hapur që në start të ndeshjes dhe arritën golin e avantazhit me anë të mesfushorit Draxler në minutën e 13-të pas asistimit të Thomas Muller.

Gjermanët nuk u ndalën me ofansivën në ato çaste dhe shpejt arritën edhe golin e dytë me anë të mesfushorit Khedira në minutën e 17-të pas asistimit të mbrojtësit, Mats Hummels.

Shkodran Mustafi në këtë ndeshje pasi u inkuadrua nga trajneri Low në minutën e 68-të.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme