Gjithçka gati për derbin Arsenal-Tottenham, formacionet startuese

Prishtinë | 14 Mar 2021 | 16:47 | Nga Ekonomia Online

Zhvillohet derbi i famshëm i Londrës Veriore. Arsenali e pret në “Emirates” Tottenhamin në kuadër të javës së 28-të në Premierligë.

Në fazën e parë Jose Mourinho i la zotërimin e topit kolegut të tij Mikel Arteta dhe për hir të së vërtetës “topcinjtë” e kontrolluan sferën në nivelin 69%, por gjithsesi atë duel e fituan qartësisht “spurs’, që ia dolën për të shënuar dy gola që në fraksionin hapës të ndeshjes, me anë të dyshes më të mirë të Premier League-s Son–Kane.

Ndërsa tani sfida e kthimit do të mbahet në Stadiumin Emirates dhe dy ekipet duhet të mbledhin forcat për të lënë mënjanë lodhjen e mesjavës në Europa league, për të synuar përmirësimin e pozitave dhe një afrim të mundshëm me Zonën Champions, zonë që është mbipopulluar dhe është bërë vërtet shumë interesante.

Të dy ekipet kanë publikuar tashmë formacionet startuese:

Image
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme