Gjyqtari anësor i gëzohet penalltisë kundër Liverpoolit

Prishtinë | 05 Shk 2018 | 15:28 | Nga

Një skandal i ri është prodhuar në Pemierligë, në ndeshjen ndërmjet Liverpoolit dhe Tottenhamit.

Liverpool ka marrë vetëm një barazim 2:2 me Tottenhamin në Premierligë, pasi mysafirët barazuan në minutën e fundit me anë të Harry Kane nga pika e bardhë.

Kjo penallti ishte shumë e dyshimtë dhe këtë e forcon edhe gjyqtari anësorë që e akordoi atë.

Ai në momentin kur gjyqtari kryesor pranoi vendimin e tij dhe akordoi penallti, u gëzua sikurse të ishte tifoz i Tottenhamit.

Ky moment është kapur nga kamerat, por mbetet të shihet nëse do të ketë ndëshkim për gjyqtarin.

https://www.facebook.com/FootballFightsBIGHits/videos/530587193990292/

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme