Gjysmëfinale e Kupës së Kosovës: Llapi fiton ndaj Prishtinës, Dukagjini mposht Istogun në udhëtim

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 16:56 | Nga Ekonomia Online

Skuadra e Llapit ka arritur një fitore të madhe në udhëtim ndaj Prishtinës.

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll, Llapi triumfoi ndaj Prishtinës me rezultatin 2-3 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ahmed Januzi realizoi dy gola, ndërsa një e shënoi Kushtrim Shabani, kurse për Prishtinën golat i shënuan, Albin Prapashtica dhe Mërgim Pefqeli.

Ndeshja e kthimit mes Prishtinës dhe Llapit zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” me 21 prill.

Në takimin tjetër në stadiumin “Demush Mavraj”, Dukagjini ka triumfuar ndaj Istogut me rezultatin 1-2.

Altin Merlaku dhe Abedin Merkalu shënuan për ekipin e Armend Dallkut, kurse Ragip Mazrekaj realizoi për Istogun.

Të ngjashme