“Goli i zemrës time” babai i Arbër Zenelit kujton super golin e shënuar nga djali tij ndaj Bullgarisë

Prishtinë | 05 Jan 2020 | 16:17 | Nga Ekonomia Online

Arbër Zeneli kishte shënuar golin e parë për Përfaqësuesen e Kosovës në kualifikimet e Kampionatin Europian dhe ky duket se është goli i preferuar edhe i babait të Arbërit, transmeton Gazeta Metro.

Kosova nisi ciklin e ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Europian në mars, teksa ndeshjen e parë e zhvilloi në ‘Fadil Vokrri’ dhe barazoi 1-1 ndaj Bullgarisë.

E ky barzim erdhi falë një goli tejet të bukur të shënuar nga Arbër Zeneli në minutën e 61’të. Futbollisti mitrovicas shënoi në stilin e tij nga distanca.

E ky duke se mbetet goli i preferuar nga babai i tij, Avni Zeneli, i cili e ka shpërndarë në rrjetet sociale dhe ka shkruar: “Goli i zemrës time”.

Arbër  Zeneli kishte pësuar lëndim në muajin qershor të vitit të kaluar në ndeshjen kualifkuese për në ‘Euro 2020’ ndaj Malit të Zi. Sulmuesi i krahut ishte detyruar që të largohet nga fusha në minutën e 39’të dhe që nga ajo kohë më nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje.

Por, lëndimi tashmë i kalon të kaluarës dhe futbollisti mitrovicas pritet të rikthehet gjatë këtij muaji.