Guardiola arrin 200 fitore si trajner i Manchester Cityt

Prishtinë | 11 Shk 2021 | 09:13 | Nga Ekonomia Online

Pep Guardiola mori fitoren e tij të 200-të si trajner i Manchester Cityt, pasi të mërkurën skuadra e tij mposhti Swcaansea City në ndeshjen e tyre të Kupës FA.

Golat nga Kyle Walker, Raheem Sterling dhe Gabriel Jesus panë Cityn në mënyrë të sigurt në çerekfinale, pasi kësaj fitore në Uellsin jugor.

Kjo fitore gjithashtu ishte arritje e rëndësishme për Guardiolan, i cili është bërë një idhull klubi në katër sezonet e gjysmë në krye të klubit nga Etihad.

Me këtë fitore, Guardiola ka arritur në kuotën e 200 fitoreve si trajner i Qytetarëve.

Image
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme