Hamilton fiton Çmimin e Madh Britanik me Verstappen që përfundoi në spital

Prishtinë | 18 Kor 2021 | 18:25 | Nga Ekonomia Online

Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh Britanik pas një gare që panë atë dhe rivalin për titull të Formula 1, Max Verstappen të përplaseshin në xhiron e parë.

Verstappen u përplas kur shoferi i Mercedesit u fut në Copse me shpejtësi 289 km/h, me shoferin britanik që goditi pjesën e pasme të makinës Red Bull.

Shoferi belgo-holandez doli jashtë kontrollit dhe u përplas në mur në aksidentin me shpejtësi të lartë.

Të ngjashme