Hamilton niset i pari për Çmimin e Madh të Britanisë

Prishtinë | 09 Kor 2016 | 17:28 | Nga

Lewis Hamilton ka vendosur sërish kohën më të mirë në provat e fundit të lira, për Çmimin e Madh të Britanisë.

Ngasësi i “Mercedes”, Hamilton ishte sërish më i shpejti  si në provat e para të lira.

Me kohën 1.29.287, britaniku la pas  Nico Rosbergun dhe dy pilotët e Red Bull, Ricciardo dhe Verstappen. “Ferarri i Vettelit dhe i Raikkonenit realizuan kohën e pestë dhe gjashtë më të mirë.

Shumë mirë në këto prova u shfaq edhe Alonso, që u rendit i dhjeti.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme