Haskukajn dhe Totajn basketbolli i bën bashkë

Prishtinë | 26 Maj 2018 | 11:35 | Nga

Në zgjedhjet lokale të vitit të kaluar, të dy kishin garuar për kryetar të Prizrenit – njëri për Partinë Demokratike të Kosovës ndërkaq tjetri për Lëvizjen Vetëvendosje.

Nga disa kandidatë sa ishin, Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Shaqir Totaj nga PDK kishin arritur që të shkojnë në balotazh, ku më pas kishte fituar Haskuka.

Mirëpo, fitorja e titullit të kampionit në basketboll nga klubi prizrenas Bashkimi, ditë më parë, i ka bërë bashkë ata dy së paku në fotografinë që e kanë realizuar në mesin e basketbollsitëve kampionë.

Përderisa Haskuka pozoi në cilësinë e kryetarit të komunës, Totaj ishte prezent pasi që është kryetar i Bashkimit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme