Hazard i kërkon falje tifozëve të Realit

Prishtinë | 06 Maj 2021 | 20:58 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi i Realit, Eden Hazard i ka kërkuar falje tifozëve madrilen.

Pas ndeshjes së gjysmëfinales që përfundoi me rezultatin 2:0 në të mirë të Chelseas, Hazard bëri një veprim që irritoi tifozët e Madridit, shkruan IndeksOnline

Ai u pa duke qeshur nën shoqërinë e futbollistëve londineze, pasi më parë ishte pjesë e tyre.

Por, pas kësaj Hazard ka kërkuar falje.

“Më falni. Kam lexuar shumë opinione për mua sot dhe nuk ishte qëllimi im të fyej tifozët e Real Madridit”, tha ai.

“Ka qenë gjithmonë një ëndërr për mua të luaj për Realin dhe kam ardhur këtu të fitoj. Sezoni nuk ka përfunduar dhe tani bashka

Të ngjashme