Herrera: Mbappe më tregoi dy javë para mbylljes së afatit kalimtar se ai do të qëndronte te PSG

Prishtinë | 17 Sht 2021 | 15:49 | Nga Ekonomia Online

Kylian Mbappe i ka thënë bashkëlojtarit të tij te Paris Saint-Germain, Ander Herrera, se ai do të qëndronte në klubin francez dy javë para përfundimit të afatit kalimtar veror.

Ofertat e vona të Real Madridit për Mbappen vodhën shumë tituj të mediave botërore në ditët e fundit të afatit kalimtar të transferimeve.

Los Blancos bëri disa lëvizje të vonshme në një përpjekje për të marrë Mbappen një vit më herët para se sulmuesi të bëhet lojtar i lirë verën e ardhshme.

Por, PSG rezistoi, duke mbajtur yllin e tyre francez me shpresën se ata mund ta bindin atë të nënshkruajë një marrëveshje të re.

Dhe duket se besimi nga klubi i PSG-së u fërkua pak tek Mbappe, i cili e bëri të qartë dy javë para mbylljes së afatit kalimtar se ai do të qëndronte i vendosur.

Është bashkëlojtari i tij spanjoll, Herrera, i cili e ka zbuluar këtë.

Të ngjashme