Hulk dhe Danilo, dy objektivat e Arsenalit

Prishtinë | 23 Maj 2017 | 16:13 | Nga

Arsenali tashmë ka caktuar objektivat për afatin kalimtar të verës.

Sipas të përditshmes spanjolle Don Balon, në radarin e Topçinjve janë edhe Hulk e Danilo.

Dy brazilianët janë të kërkuar nga vetë trajneri Arsene Wenger, i cili i shikon dyshen si të nevojshëm për sezonin  ri.

Aktualisht Hulk është në Kinë te skuadra Shanghai SIPG dhe ai mund të bindet vetëm duke i ofruar një pagë të mirë.

Kurse për Danilon parashikohet që të jetë çdo më e lehtë, pasi Real Madridi dëshiron ta shes, ndërsa lojtari është në kërkim të një skuadre më shumë minuta në fushë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme