Hysaj te Atletico Madrid, afër nënshkrimi

Elseid Hysaj of SSC Napoli during the Coppa Italia match between SSC Napoli and US Sassuolo at Stadio San Paolo Naples Italy on 13 January 2019. (Photo Franco Romano/Nurphoto)
Prishtinë | 11 Kor 2019 | 13:29 | Nga Ekonomia Online

Elseid Hysaj është afër që të kalojë te klubi spanjoll, Atletico Madrid, sipas raportimeve nga medium Italian, La Repubblica.

Ky medium raporton që tashmë është arritur një marrëveshje mes zyrtarëve të Napolit dhe klubit madrilen.

Përfaqësuesi i Shqipërisë ishte kërkuar nga disa skuadra përfshirë këtu edhe Manchester United, por si duket aventura e tij mund të vazhdojë nën urdhrat e Diego Simeone-s.

Të ngjashme