Ibrahimoviç do të kalojë në Egjipt

Prishtinë | 06 Sht 2018 | 08:57 | Nga

Zlatan Ibrahimoviç mund të largohet nga Shtete e Bashkuara të Amerikës për të kaluar te klubi egjiptian, Pyramids FC.

Marrëveshja mund të konfirmohet në ditët në vijim ku Zlatani pastaj do të largohej nga LA Galaxy në fund të stinorit të ligës amerikane, MLS, transmeton Gazeta Express.

Marrëveshja mes klubeve thuhet se është arritur, pritet vetëm nga lojtari që ta vendosë largimin apo ajo.

Ibrahimoviç kaloi nga Manchester Unitedi në La Galaxy në marsin e këtij viti dhe deri më tani i ka bërë 21 paraqitje ku ka shënuar 16 gola.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme