Ibrahimoviç mbërrin nesër në Milano, vendoset drejt në karantinë

Prishtinë | 10 Maj 2020 | 12:27 | Nga Ekonomia Online

Zlatan Ibrahimovic pritet të kthehet në Milano të hënën, por do të vendoset në karantinë dyjavore para se të lejojë për të stërvitur me klubin.

Sulmuesi suedez ka qëndruar në Suedi pothuajse gjatë gjithë kohës së pandemisë koronavirus dhe, për shkak se masat kufizuese u lehtësuan atje, ai ishte në gjendje të stërviste individualisht.

Ai ka marrë pjesë në seanca stërvitore dhe në ndeshje me klubin Hammarby, të cilin e ka në bashkëpronësi, prandaj në teori ai është në gjendje më të mirë kondicionalë se sa bashkëlojtarët e vet zikaltër.

Gazzetta dello Sport raporton se Ibra do të kthehet në Milano me aeroplan privat nesër në mëngjes dhe do të dërgohet direkt në karantinë 14 ditore.

Ai do të lejohet të stërvitë me bashkëlojtarë sapo ta ketë përfunduar karantinën dhe t’i ketë bërë testet për Covid-19

Të ngjashme