Interi kthehet pas Modricit

Prishtinë | 14 Tet 2018 | 13:29 | Nga Ekonomia Online

Interi është i gatshëm për të ringjallur qasjen e tyre për mesfushorin e Real Madrid dhe favorin për topin Topin e Artë, Luka Modric.

Sipas gazetës italiane Corriere dello Sport, reprezentuesi i Kroacisë ende nuk është e lumtur në Bernabeu dhe mbetet i hapur për një largim.

Përpjekjet e Nerazzurrëve për të transferuar Modricin gjatë verës, e kanë zemëruar Real Madridin, i cili provoi raportimin e Interit në FIFA dhe i kritikoi ata në mënyrë të përsëritur në media për qasjen e tyre.

Megjithatë, Corriere dello Sport sugjeron se 33-vjeçari nuk ka afërsi me trajnerin e ri Julen Lopetegui dhe marrëdhëniet me presidentin Florentino Perez mbeten të ftohta.

Luka Modric (Photo by Elsa/Getty Images)

CDS gjithashtu raporton se në qoftë se Interi do të marrë Modric, kjo do të ndodhte vetëm nëse Real Madrid e merr një emër të përshtatshëm yll për ta zëvendësuar atë.

Opsionet e Mbretërve thuhet se përfshijnë Neymar ose Kylian Mbappe të Paris Saint-Germain, përcjell Telegrafi.

Një version tjetër i ngjarjeve është dhënë nga gazeta Tuttosport,e cila sugjeron se Interi po kërkojnë ‘trashëgimtarin’ e Modricit në Kroaci, 22 vjeçarin Ivan Sunjic.

Në pronësi të Dinamo Zagrebit, ai është aktualisht në huazim në NK Lokomotiva dhe tashmë ka një paraqitje për vendin e tij.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme