Interi në bisedime për mesfushorin e Romës

Prishtinë | 18 Mar 2018 | 11:01 | Nga

Mediat italiane raportojnë se Interi është në bisedime me Romën për blerjen e mundshme të Kevin Strootman.

Mesfushori holandez, i cili është lojtar i Romës që nga vitin 2013, thuhet të jetë prioritet i Interit për afatin kalimtar veror.

Sipas Tuttomercatoweb, bisedimet tashmë kanë nisur mes dy klubeve për një marrëveshje të mundshme, edhe pse Interi ngurron t’i paguajë 45 milionë euro për aktivizimin e klauzolës së tij.

Thuhet se marrëveshja nuk është afër përmbylljes, por sipas mediumit italian, Interi është i vendosur ta blejë holandezin dhe do të bëjë përpjekje më të mëdha për transferimin e tij pas përfundimit të sezonit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme