Interi shpreson që Icardi të kthehet në Serie A

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 15:21 | Nga Ekonomia Online

Ish-kapiteni i Interit, Mauro Icardi, thuhet se mund të kthehet në Serie A këtë verë, një lëvizje që përfundimisht mund të ndihmojë Nerazzurët financiarisht.

Sipas Tuttosport, Juventusi është ende i interesuar për sulmuesin, me Romën dhe Napolin që gjithashtu janë duke kontrolluar disponueshmërinë e lojtarit për një kthim në Itali.

Gazeta më pas zbulon se drejtori i Interit, Beppe Marotta, ka futur një klauzolë në marrëveshjen me PSG-në që mund të aktivizohet këtë vit.

Raporti pretendon se një kthim në Serie A do të shkaktonte pagimin e një bonusi prej 15 milionë eurosh, pasi Marotta donte të shmangte që Parisi të ishte vetëm një ‘trampolinë’ përpara një transferimi në Juventus.

Një lamtumirë e mundshme për Icardin është raportuar në muajt e fundit dhe gazeta thekson se Liga Premier mund të jetë gjithashtu një destinacion.

Çmimi i Icardit sillet rreth 50 milionë euro.

Të ngjashme