Inzaghi rikthehet në Serie A si trajner

Prishtinë | 12 Qer 2018 | 16:57 | Nga

Ish-sulmuesi i Milanit dhe përfaqësueses së Italisë, Filippo Inzaghi, arriti sot në qendrën stërvitore të Bolognas para zyrtarizimit si trajner i saj.

44-vjeçari u largua nga Venezia të hënën, pas eleminimit në gjysmëfinale të playoff nga Palermo, transmeton Gazeta Express.

Inzaghi do ta zërë vendin e ish-milanistit tjetër, Roberto Donadoni, i cili u shkarkua pas përfundimit të stinorit që lamë pas nga kryesuesit e klubit.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme