Isco nuk rinovon me Real Madridin

Prishtinë | 13 Dhj 2016 | 17:25 | Nga

Në Spanjë situata është paksa e komplikuar rreth të ardhmes së Iscos.

Më herët mendohej se Isco do të vazhdonte kontratën e re me klubin e Real Madridit, por që tani gjërat siç duket kanë ndryshuar, raportojnë mediat italiane.

Mesfushori spanjoll po hargjon shumë kohë për të vazhguar situatën dhe kjo nuk po i’u pëlqen drejtuesve madrilenë.

Drejtuesve madrilenë, pra nuk po ju pëlqen mënyra se si Isco i është çasur kësaj çështje dhe mund të jetë kjo shpatë me dy tehe, sepse, kujtojmë që kontrata e Iscos skadon më 2018 dhe Real Madrid mund t’a humbasë atë si transfer të lirë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme