Ish-lojtari i Real Madridit, Drenthe i rikthehet futbollit por befason të gjithë me fizikun e tij të ‘tmerrshëm’

Prishtinë | 08 Jan 2021 | 15:06 | Nga Ekonomia Online

Royston Drenthe është kthyer në Spanjë, nëntë vjet pasi u largua nga Real Madridi, për t’u bashkuar me Racing Murcia, por ka befasuar me kilet e tepërta.

Pas një magjie me Kozakken Boys në nivelin e tretë të futbollit holandez, Drenthe ka nënshkruar një marrëveshje deri në fund të sezonit me Racing Murcia dhe u prezantua të enjten.

Megjithatë, holandezi ka befasuar të gjithë pas rikthimit në futboll, pasi nuk dukej në gjendje të shkëlqyeshme fizike në seancën e tij të parë stërvitore me ekipin nga Divizioni Tercera.

Në seancën e tij të parë stërvitore pas kësaj prezantimi, Drenthe dukej se ishte mbipeshë, pasi nuk kishte luajtur futboll të nivelit të lartë që kur u largua nga Sparta Rotterdam në vitin 2019.

Para kësaj lëvizje, ai ka bërë një pushim dy-vjeçar nga loja dhe i ka kushtuar kohën talentin të tij për të filluar një karrierë si reper.

Tani, Drenthe kthehet në vendin ku ishte në kohën e tij më të mirë në futboll dhe do të shpresojë të shtyjë Racing Murcia në ngritjen e tyre një nivel më lartë, pasi ata janë lider në grupin e tyre në Tercera Division.

Drenthe në të kaluarën ka luajtur edhe për klube tjera të njohura si Feyenoordi dhe Evertoni.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme