Ish trajneri i Uellsit gjen punë në Kinë

Prishtinë | 11 Qer 2018 | 15:49 | Nga

Ish-shefi i Uellsit Chris Coleman është emëruar si trajner i ri i klubit kinez Hebei China Fortune.

Uellsiani 48-vjeçar ka qenë jashtë punës që nga largimi i Sunderlandit në prill, pasi nuk arriti të parandalojë shkëputjen e kontratës me klubin në Ligën e Parë, njofton Klan Kosova.

Ai fitoi vetëm pesë nga 29 ndeshjet e tij në Stadiumin e Dritave.

Ish-menaxheri i Coventry, Fulham dhe Real Sociedad pason Manuel Pellegrini, i cili u largua nga klubi muajin e kaluar për të marrë punën e West Ham.

Hebei China Fortune, lojtarët e të cilit përfshijnë ish mbrojtësin e Barcelonës Javier Mascherano, janë të dhjetët në Super League kineze pas 11 ndeshjeve.

Ndeshja mes sezonit të ligës mbaron më 17 korrik.

Të ngjashme