Ish-zëvendës ministrja e Punëve të Jashtme del hapur në mbështetje të AAK-së në Prishtinë

Prishtinë | 15 Sht 2021 | 16:19 | Nga Ekonomia Online

Kandidati i AAK-së për asamblenë komunale në Prishtinë, Agon Hana, në profilin e tij ka shpërndarë një fotografi ku shihet në prezencë të ish-zëvendësministres së Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi.

Në postimin e Hanës, shihet se Vuniqi ka dalur haptas në mbëshetje të projektit të decentralizimit të lagjeve, projekt ky i inicuar nga programi i Daut Haradinajt për Prishtinën.

Vlen të theksohet se programi dhe lista e Haradinajt për Prishtinën është vlerësuar poztivisht edhe nga shumë opinionistë vendorë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme