A ishte penallti? Tregojnë Gerrard, Owen e Ferdinand

Prishtinë | 12 Pri 2018 | 08:54 | Nga

Gerrard, Owen dhe Ferdinand – të ftuar në BT Sport te Gary Lineker, kanë deklaruar se ishte penallti e qartë, teksa kanë lavdëruar Ronaldon që mori atë përsipër në një moment tensionues.

Gerrard: “Ishte penallti, vetëm shikoni shtyrjen dhe kërcimin lartë te Vasquez”

Owen: “Ronaldo gjithmonë kërkon më shumë, ishte lideri në fushë. Shumë kanë menduar se ai duhet të shënojë atë penallti, por me atë presion, është thjeshtë për t’u lavdëruar. E dërgoi topin në qosh, është fantastike”.

Ferdinand: Ishte penallti. Kjo e bën këtë garë interesant, Roma eliminoi Barcelonën, Juve arriti gjithashtu të shënojë tre gola – ishte ndeshje fantastike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme