Ja ku ndodhet Muriqi dhe sa kohë, do të jetë jashtë fushave

Prishtinë | 13 Nën 2019 | 10:18 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi më në formë në Turqi, pjesë e Kombëtares më simpatike të Futbollit, tonë në Kosovë, Vedat Muriqi është kthyer në Stamboll.

Mungesa e madhe e Kosovës në ndeshjet më të rëndësishme të saj, u konfirmua mbrëmë nga vetë lojtari dhe nga Federata e Kosovës e Futbollit.

Burime të Indeksonlinet bëjnë të ditur se lëndimi i lojtarit nuk u mor parasysh nga klubi i tij pas ndeshjes që Fenerbahçe zhvilloi ndaj Konyasporit.

Muriqi, do jetë jashtë fushave 3 deri në 4 javë, ndërsa një lëndim që nuk dukej aq serioz e ka lënë jashtë fushave në momentet më të rëndësishme për Kosovën.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme