Ja si do të duket “Santiago Bernabeu” pas rinovimit

Prishtinë | 17 Sht 2017 | 10:54 | Nga

Real Madridi nuk ka ndërmend të ndalet me investimet e tyre milionëshe në të gjitha aspektet që kanë të bëjnë rreth klubit.

Gjatë vitit 2018 do të fillojë punimet për rinovimin e stadiumit Santiago Bernabeu dhe ato pritet të përfundojnë në vitin 2021.

Edhe pse stadiumi Bernabeu është një stadium multimodern, kjo nuk e ka penguar fare presidentin Perez që të mendojë edhe për më shumë pasi ai ka vendosur që stadiumi i klubit të tij të jetë më i veçanti në botë.

Në vazhdim shiheni një video që pasqyron nga afër se si do të duket stadiumi historik “Bernabeu” pas përfundimit të rinovimit në vitin 2021.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme