Jep dorëheqje edhe Agnelli i Juventusit

Prishtinë | 20 Pri 2021 | 21:16 | Nga Ekonomia Online

Pas Ed Woodward të Manchester Unitedit, raportohet se dorëheqje ka dhënë edhe numri një i Juventusit, Andrea Agnelli.

Shkak për këtë u bë themelimi i Superligës, që pritet të shuhet ende pa marrë mirë jetë, mirëpo ende s’ka asgjë zyrtare, janë vetëm raportime të mediave italiane.

Presioni ka qenë i madh saqë pas 72 orësh të krijimit të Superligës Evropiane, raportohet se 12 klubet që e themeluan atë, janë mbledhur sonte dhe po ato besohet të kenë shpërbërë Superligën, raporton Gazeta Express.

Të ngjashme