Joao Felix po mendon të largohet nga Atletico Madrid

Prishtinë | 07 Dhj 2021 | 13:02 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi i Atletico Madridit, Joao Felix është më pak i lumtur në klub dhe përfaqësuesit e tij po punojnë për një transferim të mundshëm të 22-vjeçarit, transmeton EkonomiaOnline.

Nënshkrimi rekord i klubit pas lëvizjes së tij prej 127 milionë eurosh nga Benfica në 2019-ën, Felix është dukur gjithmonë i papërshtatshëm në sistemin mbrojtës të Diego Simeone dhe ka arritur vetëm 20 gola dhe 11 asistime në 88 paraqitje për Atletin.

Sipas AS, Felix ka frikë se ai kurrë nuk do të jetë në gjendje të tregojë më të mirën e tij nën drejtimin e Simeone dhe po mendon të ardhmen e tij në klub, megjithëse Atletico është tepër ngurrues për ta lënë atë të shkojë.

Felix është nën kontratë me Wanda Metropolitano deri në verën e vitit 2026, kështu që Atletico nuk është aspak i shqetësuar për humbjen e tij siç është, por agjentët e Felix po punojnë për të gjetur një mënyrë për ta larguar sulmuesin nga klubi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme