Jordi Cruyff emërohet zyrtarisht drejtor sportiv i Barcelonës

Prishtinë | 16 Sht 2022 | 13:47 | Nga Ekonomia Online

Jordi Cruyff ka nënshkruar kontratën e tij si drejtori i ri sportiv i FC Barcelona.

Ai tashmë ka shërbyer në këtë rol që nga 1 korriku, transmeton Gazeta Express.

Një lojtar i FC Barcelona nga viti 1993 deri në 1996, ai u kthye në klub sezonin e kaluar si drejtor i zonës ndërkombëtare të seksionit të futbollit dhe luajti një rol kyç në afatet kalimtare si anëtar i Komisionit Sportiv.

Të ngjashme